Śluby i wesela- tradycyjnie, czy nowocześnie?

Dla większości kobiet ślub jest najważniejszym wydarzaniem w życiu. Przynajmniej w teorii jest to jedyna okazja aby przywdziać białą suknię i wystąpić na weselnym przyjęciu w roli głównej. Dziś jednakże każdy może inaczej pojmować ślub i wesele, podobnie jak każdy ma swoją własną wizję takiej ceremonii. Co ciekawe, wiele par decyduje się w tej chwili na śluby cywilne, odkładając ślub kościelny na później, jako że zwykle wiąże się on z hucznym weselem, na które szkoda pieniędzy. Te można spożytkować na przykład na wkład własny w budowę domu.

Tak czy inaczej, śluby i wesela w końcu się odbywają i stanowią nie lada wydarzenie dla całej rodziny. Trudno powiedzieć też czy przeważają wesela tradycyjne czy nowoczesne. Jedni chętniej decydują się na wesela zgodne ze staropolską, historyczną lub góralską konwencją, a inni wybierają nowoczesne, czyli zmodyfikowane tak, aby odpowiadały oczekiwaniom państwa młodych. Obecnie nawet biżuteria panny młodej i obrączki ślubne odkrywają osobną, bardzo ważną rolę.

Nowoczesne pary wybierają obrączki wykonywane ze szlachetnego białego złota, wyglądem przypominającego srebro. Biżuteria natomiast często stanowi oddzielne dzieło sztuki. Prawdą jest też, że kiedy już decydujemy się na wyprawienie wesela, nie oszczędzamy pieniędzy. Chcemy aby wszystko wyglądało dokładnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy, dlatego też chętnie zatrudniamy konsultantów ślubnych, którzy czuwają nad poszczególnymi etapami przygotowania hucznego przyjęcia. Taka osoba w pewnym sensie dogląda pracy innych, aby nasze marzenia o ślubie i weselu mogły się spełnić.