Śluby i wesela w różnych tradycjach: kościelne, cywilne, konkordatowe.

Ślub jest ważną chwilą w historii każdej rodziny. Jest on jej początkiem, więc nic dziwnego, że jest to chwila bardzo ważna dla wielu osób zakładających rodzinę. Każdemu zależy, aby jego ślub był chwilą wyjątkową oraz niezapomnianą. Śluby i wesela można podzielić na kilka rodzajów. W Polsce bardzo popularny stał się ślub konkordatowy, który jest jednocześnie ceremonią religijną oraz aktem prawnym. Dzięki temu nie ma konieczności tracenia całego dnia na mówienie tej samej formułki w urzędzie stanu cywilnego oraz powtarzaniu jej w kościele.

Przygotowanie ślubu jest ważne. Organizatorom zależy na wygodzie ich gości. Zwrócić uwagę należy na bardzo wiele szczegółów. Na szczęście można powierzyć to zadanie specjalnym firmom, dla których organizacja ślubów nie stanowi żadnego problemu. Dobrym pomysłem jest lista prezentów. Zazwyczaj robią ją goście i dzięki temu można uniknąć powtarzania się prezentów. Również para młoda wykonuje takie listy, aby pokazać gościom co chcą otrzymać.

Dobrym pomysłem jest lista prezentów ślubnych online. Dzięki temu unika się nieporozumień związanych z prezentami. Jak widać w dzisiejszych czasach nowoczesna technika ma również wpływ na śluby i wesela. Warto się nad tym zastanowić jeśli mamy w planach własny ślub. Dzięki temu będzie on udany.