Tańce weselne - zespół, DJ czy muzyka z radia? Zalety i wady zabaw i konkursów weselnych.

Pomimo, że ślub jest jedną z najbardziej dostojnych uroczystości, to jednak tuż po nim następuje część rozrywkowa. Wesele to świetna okazja do wybawienia się na całego. Zarówno państwo młodzi, jak i zaproszeni goście mają okazję nie tylko do tańców, ale często także do wzięcia udziału w zabawnych grach. Żeby jednak całość przebiegała tak, jak to sobie wymarzymy, należy prawidłowo zadbać o oprawę muzyczną. Wynajęciem zespołu zajmują się albo sami młodzi, albo firma organizująca wesele. Wybór jest dość spory.

Niektórzy chcą usłyszeć typową kapelę weselną grającą stare szlagiery, przy których tańce weselne są najprostsze, inni gustują w nowoczesnej muzyce i lepiej bawią się, gdy do rytmu przygrywa im profesjonalny DJ. Czasem zdarzają się też bardziej wygórowane zachcianki, jak na przykład kapela rockowa czy chór gospel. Ważne jest zazwyczaj to, by była to muzyka na żywo. Mniej ważny jest jej nurt i dobór piosenek. Poza tym, najlepiej, żeby melodie nadawały się do tańca. Jako, że to młoda para rozpoczyna całą, huczną imprezę, wskazane są kursy tańca dla nowożeńców. Najczęściej organizują je profesjonalne szkoły tańca. Ich celem jest przygotowanie młodych tak, by mogli odważnie zainaugurować wesele i zachęcić do tańca także wszystkich gości.

Każde duże miasto, zarówno Wrocław, Opole, Kraków, Szczecin, jak i inne dysponują przynajmniej jedną szkołą, która przygotowuje przyszłych małżonków do tego swoistego występu. Kiedy już wszyscy wiedzą, co i jak tańczyć, przychodzi czas na zabawy weselne Dobrze, jeśli to właśnie muzycy z zespołu zachęcają do nich i odpowiadają z za ich prowadzenie. Tego typu wodzireje są bardzo mile widziani na każdym weselu.