Kursy tańca dla nowożeńców - czyli jak nauczyć się tańczyć na ślubie?

Trudno wyobrazić sobie wesele, na którym zabrakłoby tańca. Zachęcać powinni do niego zarówno sami młodzi, jak i zespoły odpowiadające za oprawę muzyczną uroczystości. Jeśli zastąpione są one muzyką puszczaną przez DJa, on także powinien zadbać o dobrą zabawę. Jednak najważniejszy zawsze jest wkład pary młodej, która inauguruje wesele swoim pierwszym tańcem. Jako, że niewiele jest par, które rzeczywiście znają profesjonalne kroki taneczne, wiele osób stresuje się pierwszym tańcem weselnym.

Oczywistym jest, że młodzi chcą wypaść jak najlepiej, więc ich obawy są w pełni uzasadnione. Żeby przygotować ich do najważniejszego tańca w życiu, w szkołach tańca organizowane są specjalistyczne kursy tańca dla nowożeńców. Ich program jest znacznie bardziej zawężony niż w innych przypadkach, lecz pozwala na szybką naukę niezbędną do przetańczenia wesela.

Standardowy kurs tańca dla narzeczonych obejmuje zwykle dwie części. Pierwszą z nich jest nauka jednego lub dwóch poważnych stylów tanecznych, które pozwolą rozpocząć wesele. Najczęściej wybierany jest do tego walc angielski lub wiedeński. Poza klasyką, zawsze potrzebne są także tańce rozrywkowe. Sprawiają one więcej przyjemności, ponieważ tutaj nie trzeba tak rygorystycznie dotrzymywać kroków, a w dodatku, przydają się nie tylko na wesele, ale również na szereg innych okazji. Wspólna nauka tańca sprawia, że przyszli małżonkowie nie tylko perfekcyjnie zaprezentują się na parkiecie olśniewając gości, ale również będą mieli okazję jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. Kursy tańca dla nowożeńców są organizowane w każdym dużym mieście. Najwięcej jest ich tam, gdzie znajduje się też dużo szkół tanecznych, czyli w miastach takich, jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Jednak bez problemu powinniśmy znaleźć szkoły tańca także w mniejszych miejscowościach. Olsztyn, Łódź, Opole, Bydgoszcz na pewno mają ciekawą ofertę, która w pełni usatysfakcjonuje młodych.