Zaproszenia ślubne - jak je przygotować i co się na nich umieszcza?

Zaproszenia ślubne to bardzo istotny element całej ceremonii, dlatego powinniśmy podchodzić do nich z odpowiednią powagą. Przede wszystkim należy zadbać o ich formę - zaproszenia powinny być eleganckie, a jednocześnie skromne. W internecie na stronach internetowych firm oferujących usługi poligraficzne możesz znaleźć projekty zaproszeń i wybrać spośród nich te, które najbardziej odpowiadają Twoim upodobaniom. Możesz też zdecydować się na zaproszenia ślubne wykonywane ręcznie, na Twoje indywidualne zamówienie. W ten sposób zyskasz gwarancję, że będą one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Równie ważna jak forma zaproszeń jest ich treść. W każdym zaproszeniu powinna znaleźć się informacja o tym, kto zawiera związek małżeński oraz gdzie i kiedy odbędzie się ceremonia. Jeśli po ślubie organizujesz wesele, taka informacja również powinna znaleźć się w zaproszeniu. Ze względów praktycznych dobrze jest umieścić w nim prośbę o potwierdzenie obecności - oszczędzi Ci to mnóstwo problemów z niezorganizowanymi gośćmi. Tekst zaproszenia nie powinien być zbyt długi - nie sil się na kwiecisty język. Jeśli lubisz cytaty, w nagłówku możesz umieścić jakąś złotą myśl.

Postaraj się też, by zaproszenie prezentowało się schludnie i elegancko. Tekst powinien być wydrukowany ozdobną czcionką na dobrej jakości papierze. Najlepiej, jeśli zajmie się tym profesjonalna drukarnia. To znacznie wygodniejsze i bardziej sprawdzone rozwiązanie niż samodzielne drukowanie zaproszeń na domowej drukarce atramentowej. Nie zapomnij o własnoręcznym podpisie - to wyraz szacunku dla zapraszanych gości.