Tort weselny może być czekoladowy, truskawkowy, waniliowy albo orzechowy

Tort weselny jest tradycyjnym daniem zamawianym przez organizatorów wesela. Jednak catering ślubny obejmuje dużo więcej potraw, które dostosowuje się do wymagań klienta, pory roku. Jedzenie serwowane na weselu zimą nie może być takie samo jak w lecie. To pierwsze składa się głównie z dań gorących, smażonych, duszonych, wędzonych, czyli treściwych, nieco cięższych, natomiast latem na weselach królują sałatki, przystawki, dania zimne, lekkostrawne.

Tort weselny musi się pojawić na każdym weselu. Dzielenie tego wypieku jest jednym z tradycyjnych punktów uroczystości i zabawy. Tradycyjnie też tort weselny musi być piętrowy. Po pierwsze jest to oznaka luksusu i tego, że w tym dniu para młoda znajduje się w centrum uwagi, ponad innymi ludźmi.

Tort weselny musi być piętrowy, żeby starczyło po kawałeczku dla wszystkich uczestników. Zwykły wypiek może być za mały, a nie może zabraknąć jedzenia i picia dla nikogo - to źle wróży nowożeńcom i jest negatywnie oceniane przez gości.

Jaki tort weselny wybrać? Każda para młoda zamawia ciasta zgodne ze swoimi upodobaniami kulinarnymi, dlatego na jednym weselu tort jest czekoladowy, na innym waniliowy albo truskawkowy. Jeszcze inni zdają się na firmę cateringową i jej znajomość aktualnych trendów.

Jedno jest pewne: każdy tort będzie smakować wszystkim gościom, ponieważ przygotowuje go znana firma cateringowa obsługująca wiele ważnych wydarzeń i osobistości.