Śluby i wesela odbywają się cały rok z przerwą na wielki post

Catering przygotowywany jest również na śluby i wesela. Impreza dla tak wielu osób wymaga ogromu pracy i zapewnienie posiłków takiej liczbie ludzi jest trudnym zadaniem. Przygotowanie potraw zajęłoby dużo czasu i wymagałoby zaangażowania wszystkich znajomych, dlatego zamawia się catering.

Organizatorzy mogą samodzielnie wybrać menu weselne albo poradzić się specjalistów od gastronomii, którzy wiedzą, co się aktualnie serwuje na tego typu uroczystościach. Najczęściej jest tak, że kwestia listy dań leży w gestii firmy cateringowej, a państwo młodzi dodają do niej swoje propozycje.

Catering zamawiany w profesjonalnej firmie gastronomicznej jest gwarancją, że kulinarny aspekt wesela na pewno okaże się sukcesem. Kucharze przygotują smaczne potrawy, które dopasują do pory roku.

Jeśli wesele odbywa się latem, to wiadomo, że catering nie może składać się z potraw ciężkich, smażonych, duszonych czy wędzonych, które potęgują uczucie gorąca, rozgrzewają, ale są też ciężko strawne. W lecie w weselnym menu stawia się na sałatki, przystawki, dania lekkie, zimne.

Nie każdy o tym pamięta i przygotowuje catering zgodnie z tradycja, ale lepiej postąpić wbrew zwyczajom niż narazić się gościom i uprzykrzyć zabawę (wiadomo, że na weselu się tańczy i je, ale niewłaściwa dieta wpływa na chęć do zabawy).

Ważnym elementem obsługi cateringowej jest udekorowanie stołów, potraw, sali. Posiłki nie powinny być serwowane na ceracie, tylko pięknym, śnieżnobiałym obrusie.