Rodzaje obrączek - jakie podobają nam się najbardziej?

Obrączki to symbol więzi małżeńskiej. Dla wielu z nas nieodłącznie wiążą się z instytucją małżeństwa. Często nie rozstajemy się z nimi od momentu wypowiedzenia przysięgi małżeńskiej aż do kończ życia.

Z pewnością nie jest to zwykła biżuteria, jaką wielu z nas przechowuje w swoich domach. Obrączki ślubne są wyjątkowe i zasługują na wyjątkowe traktowanie. Z tego powodu ich wybór powinien być rozsądny i przemyślany. Na początek warto zapoznać się z rodzajami obrączek, jakie oferują nam sklepy jubilerskie.

Rodzaje obrączek powinniśmy dobierać w zależności od naszych potrzeb i indywidualnych upodobań.

Dla wielbicieli prostoty najlepszym rozwiązaniem będą proste, klasyczne obrączki wykonane ze złota.

Są wygodne i pięknie się prezentują. Ich dodatkowe zalety to łatwe odnawianie i możliwość zmniejszania lub powiększania, które z biegiem lat często okazują się konieczne. Jeśli tradycyjne obrączki ślubne nie odpowiadają naszym oczekiwaniom, rozwiązaniem mogą okazać się obrączki grawerowane, których zewnętrza część ozdobiona jest jakimś wzorem lub napisem. Z myślą o wielbicielach ekstrawagancji powstały obrączki z łączonego złota, często w dwóch lub trzech odcieniach i biżuteria ślubna z kamieniami szlachetnymi. Kupując je, zyskujemy pewność, że nikt oprócz naszego partnera nie będzie miał podobnej.