Manicure ślubny należy do obowiązkowych czynności przygotowawczych

Manicure ślubny jest jedną z czynności, jaka czeka parę młodą przed uroczystością. Zwykle manicure ślubny wykonują panie, które chcą, żeby ich dłonie wyglądały należycie. W końcu na ślubie będą na nie patrzeć setki par oczu (np. podczas składania życzeń, tańca, nakładania i oglądania obrączek).

Manicure ślubny wykonuje się zwykle najwcześniej kilka dni przed ślubem. Idealnym momentem są ostatnie 24 godziny poprzedzające to wielkie wydarzenie. Wówczas lakier na paznokciach nie zdąży się zetrzeć, skóra nie zostanie podrażniona jakimiś środkami, które pani młoda stosuje np. przy myciu naczyń, prania, itp.

Manicure ślubny można wykonać wraz profesjonalnym makijażem, ślubnym uczesaniem. Takie kompleksowe przygotowanie do ślubu odbywa się przeważnie w salonie spa, w którym państwo młodzi mogą się zrelaksować przed tym równie stresującym, co miłym wydarzeniem.

Wizyta w salonie spa ukoi nerwy, odpręży przyszłych małżonków. Przy okazji para zadba o inne części swojego ciała tak, żeby na ślubie i weselu wyglądać powalająco.

Manicure ślubny obejmuje przedłużanie paznokci, malowanie płytek, ozdabianie ich kryształkami, wypielęgnowanie skóry dłoni (np. usunięcie poszarpanego przez środki chemiczne naskórka). Wedle życzenia wykonane zostaną również tipsy.

Większość z nas nie przywiązuje wielkiej wagi do wyglądu dłoni, tymczasem sporo ludzi ocenia innych właśnie po stanie paznokci, naskórka na dłoniach.