Śluby i wesela w różnych tradycjach i moda na listy prezentów ślubnych online.

Śluby i wesela przybierają różne formy zależnie od kultury i religii, w której zostali wychowani małżonkowie. Co ciekawe, nawet na obszarze naszego kraju spotyka się różne zwyczaje i tradycje, bardzo często różniące się między sobą w znacznym stopniu.

Do tych najciekawszych należy z pewnością śląski zwyczaj tłuczenia szkła przed drzwiami panny młodej w przeddzień jej ślubu. Na Podlasiu młoda para tuż po ślubie obsypywana jest monetami - ten, kto zbierze ich więcej będzie sprawował władzę w małżeństwie. Na Kaszubach zbiera się datki od weselników, którzy chcą zatańczyć z panną młodą lub panem młodym.

Tradycyjne polskie wesela i śluby przechodzą renesans. Coraz częściej uzupełnia się je o elementy rodem z zachodu. Doskonałym przykładem może tu być lista prezentów ślubnych online. Jeszcze kilka lat temu nikt nie brał pod uwagę takiego rozwiązania. Młodzi z uśmiechem na twarzy przyjmowali każdy prezent, nawet jeśli niezbyt przypadł im do gustu lub jeśli mieli już podobny. Dziś lista uwalnia młodych od zakłopotania, a jednocześnie ułatwia gościom wybór odpowiedniego prezentu.

Młode pary starają się też organizować oryginalne wesela, inne od tych zakorzenionych w tradycji polskiej. Coraz popularniejsze stają się na przykład wesela historyczne, w której stroje małżonków, dekoracje weselne i inne elementy składające się na oprawę uroczystości są utrzymane w konkretnej konwencji. Wielu młodych ludzi rezygnuje też w hucznych przyjęć do białego rana, na rzecz eleganckich bankietów i obiadów w restauracjach, które znamy chociażby z amerykańskich filmów.