Organizacja wesela - małe i klimatyczne, czy duże i z wielką pompą?

Organizacja wesela wymaga wielu kompromisów między przyszłymi małżonkami. W końcu ich upodobania nierzadko się różnią, a czasem bywają nawet nie do pogodzenia. Wiele osób przy organizacji własnego ślubu i wesela bierze pod uwagę również opinię rodziny, a to dodatkowy problem. Zwykle najtrudniej jest wybrać między małym, kameralnym weselem dla najbliższych, a hucznym weselem do białego rana z wielką pompą.

Za skromnym weselem przemawiają przede wszystkim niższe koszty. Nie da się ukryć, że organizowanie ślubów i organizowanie wesel to spore wydatki, szczególnie dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają życie na własny rachunek. Zastąpienie hucznego wesela obiadem z restauracji z pewnością znacznie zredukuje koszty takiego przedsięwzięcia. Jednocześnie, nie będziemy musieli zapraszać całej rodziny, łącznie z dalekimi ciotkami i wujkami, których widzieliśmy raz w życiu. Rozmowa z nimi często bywa dość krępująca, a wymienianie serdeczności są sztuczne. Goście, których zaprosimy na skromne wesele to nasi najbliżsi, ci, z którymi rzeczywiście chcemy dzielić tak ważne chwile w naszym życiu.

Z drugiej strony, huczne wesele ma swój urok. Organizacja wesela w takim stylu jest głęboko zakorzeniona w polskiej tradycji i właśnie tego rodzaju imprezy oczekuje większość gości weselnych. Zabawa do białego rana to doskonały sposób na uczczenie tak ważnego dnia, jakim jest ślub. Młoda para może też zrealizować marzenia o pokazie fajerwerków, czy wynajęciu dorożki z końmi. Nie da się ukryć, że większość z nas marzy właśnie o takim weselu.