Kwiaty do ślubu - jakie mają znaczenie i gdzie bywają niezbędne?

Państwo młodzi są najważniejszymi bohaterami uroczystości zaślubin, jednak poza nimi, istotna jest także cała oprawa ślubu i wesela. Liczy się to, w co są ubrani, czym przyjeżdżają do kościoła i do sali weselnej, a także to, jak ozdobione są konkretne budynki. Podczas ślubu kościelnego zwraca się uwagę głównie na piękne dekoracje kwiatowe. Ciekawe kompozycje, w które ułożone są kwiaty różnych gatunków ozdabiają poszczególne ławki, a przede wszystkim - ołtarz, przy którym stoją młodzi. Ich przygotowanie musi być wyjątkowo precyzyjne ze względu na to, że rośliny szybko usychają i wymagają wyjątkowej pielęgnacji.

Obowiązkowo należy pamiętać, że wszelkie kwiaty do ślubu powinny być ułożone na swoim miejscu, jak najpóźniej. Dzięki temu, podczas samej ceremonii będą się idealnie prezentowały. Pozostaną żywe i piękne. O to, by kościół i sala weselna zostały prawidłowo przygotowane dba zazwyczaj firma, której zlecana jest organizacja ślubów. Jednak same wiązanki ślubne niesione przez pannę młodą i jej druhny często są wykonywane na odmienne zamówienie. Czasem okazuje się, że komponuje je ktoś z bliskich. Istotne jest, żeby wszystkie bukiety ślubne druhen były odpowiednio dopasowane stylistycznie do wiązanki panny młodej. Nie muszą być tworzone z tych samych kwiatów, mogą też mieć odmienny kolor, jednak powinna znaleźć się, choć jedna cecha, która będzie je elegancko łączyła. Poza tym, że należy wyjątkowo zadbać o bukiety ślubne oraz dekoracje kościoła i sali, wiele par życzy sobie również florystyczne zdobienia na samochodzie, który będzie wiózł młodych do ślubu.

Pojedyncze kwiatki można przypiąć do taśmy, którą z reguły jest przewiązana maska samochodu. Oprócz tego, kwiatki mogą okazać się przydatne do posypania nimi młodych. Delikatne płatki mogą zastąpić ryż, gdy goście zechcą zrobić młodej parze miłą niespodziankę po wyjściu z kościoła. Płatki mogą być też sypane przez druhny przed panną młodą wchodzącą do kościoła.