Kwiaty do ślubu - wiązanki dla panny młodej i druhen.

Bez względu na porę roku i szczegółowe tradycje obowiązujące w trakcie uroczystości, każda panna młoda niesie ze sobą bukiet kwiatów. W zależności od indywidualnych wymagań, może on mieć różne wymiary i składać się z innych gatunków roślin ozdobnych. Najważniejsze jest to, by podobał się samej zainteresowanej. Utarło się, że poza panną młodą, wiązanki trzymają również druhny.

Profesjonalnie przygotowywane bukiety ślubne są zwykle komponowane z zachowaniem wyjątkowej precyzji. Poza tym, że mają się pięknie prezentować, większość osób dba również o to, by były dostosowane do pewnych przesądów. Zgodnie z nimi, panna młoda nie powinna mieć w swym bukiecie róż z kolcami. Oznaczałoby to, że w małżeństwie będzie ją czekało wiele cierpienia. Dlatego florystyki ze szczególną uwagą dbają o to, by unikać róż w wiązankach ślubnych. Jeśli jednak panna młoda życzy sobie takie kwiaty, koniecznie odcina im się wszystkie kolce. Kolor, jaki mają ślubne kwiatki jest kwestią drugoplanową. Niektóre panny młode życzą sobie, żeby zarówno ich kwiaty, jak i wiązanki druhen był skompletowane z suknią ślubną. Inne pragną, by każda kobieta niosła bukiet dopasowany do jej kreacji.

Najczęściej wybierane kwiaty do ślubu to frezje, goździki, orchidee, gerbery, konwalie. Nowoczesne bukiety kaskadowe są tworzone z bardziej urozmaiconych, pomieszanych ze sobą gatunków. Dzięki temu, że pojedyncze kwiaty mają inną długość całość prezentuje się nadzwyczajnie. O zlecenie przygotowania bukietów dba zwykle firma, której obowiązkiem jest organizacja ślubów. Jednak o tym, jak będą wyglądały bukiety decyduje zwykle panna młoda lub pomagające jej druhny. Najłatwiej jest wybrać wiązanki przeglądając kwiaty online. W sieci znajdziemy wiele gotowych kompozycji, które mogą nas zainspirować do stworzenia własnego projektu idealnego bukietu ślubnego.