Bukiet dla druhny - skąd tradycja jego noszenia przez druhnę i jak wybrać ciekawe wiązanki?

Polskie śluby i wesela wiążą się ze znaczną liczbą rozmaitych przesądów i tradycji. Wytyczne, jakim powinna się podporządkować organizacja ślubów są przekazywana z pokolenia na pokolenie od wielu lat. Pomimo, że od pewnego czasu widać ewidentne wpływy mody ślubnej przychodzącej do nas zza zachodniej granicy, to jednak wiele tradycyjnych elementów wciąż pozostaje obowiązkową częścią uroczystości zaślubin. Jedną z dość oczywistych tradycji jest zaproszenie na ślub druhen, które mają za zadanie wspierać pannę młodą.

To także druhny będą łapały kwiaty rzucane przez młodą małżonkę w trakcie wesela, a ta, którą ją uchwyci, zgodnie z przesądem pierwsza wyjdzie za mąż. Warto jednak dodać, że poza kwiatami panny młodej, druhny zazwyczaj niosą również własne wiązanki. Trudno dociekać, skąd wzięła się tradycja, jaką jest bukiet dla druhny, jednak w tej kwestii także istnieją szczegółowe zasady jego doboru. Wiązanki ślubne niesione przez druhny powinny współgrać z bukietem głównej bohaterki uroczystości. Jednocześnie dobrze, jeśli pasują do ich sukienek. Dlatego ważne jest, by druhny miały suknie kompletujące się z kreacją panny młodej, gdyż wtedy łatwiej dobrać same kwiaty. Jeżeli niemożliwe jest dopasowanie kwiatów druhen do bukietu panny młodej i do sukienek, wtedy trzeba wybrać choćby jeden wspólny element.

Najczęściej floryści starają się umieścić w wiązankach druhen coś, co będzie też pasowało do kwiatów panny młodej. Wszelkie bukiety ślubne, zarówno te dla przyszłej małżonki, jak i dla druhen można zamówić przez internet. Jest to wygodne, bo można przejrzeć wiele ofert w krótkim czasie. Taka sprawność liczy się tym bardziej, że za bukiety dla druhen odpowiada panna młoda, a kwiaty online pozwalają jej oszczędzić czas, który będzie ważny do wykorzystania na inne sprawy dotyczące ceremonii zaślubin.