Kwiaty do ślubu - zamawiać w kwiaciarni czy przez internet? Dekoracje weselne

Kwiaty do ślubu to istotny element oprawy uroczystości ślubnych, dlatego należy dobierać je ze szczególną starannością. Wszystkie dekoracje, a więc zarówno wiązanki panny młodej i druhny, jak i bukiety ustawione w kościele czy na sali weselnej powinny tworzyć spójną całość. Zdecyduj się na konkretną kolorystykę i konsekwentnie wybieraj kwiaty w tym kolorze. Wbrew pozorom nie musi to być wcale klasyczna biel.

Współczesna organizacja ślubów i organizacja wesel coraz częściej odchodzi od tej zasady. Obecnie największą popularnością wśród młodych par cieszą się kwiaty w kolorze bordo i ecru, jednak i od tej zasady zdarzają się wyjątki. Niektórzy małżonkowie decydują się na przykład na udekorowanie sali weselnej słonecznikami, ponieważ są to ich ulubione kwiaty. Zanim ostatecznie zdecydujesz, jak powinny wyglądać kwiaty, które ozdobią kościół i salę weselną, zastanów się, która kwiaciarnia zajmie się realizacją Twojego zamówienia. Do dyspozycji mamy zarówno klasyczne kwiaciarnie stacjonarne, jak i nowoczesne kwiaciarnie online. Z której oferty powinniśmy skorzystać?

Zamawiając kwiaty online, możesz wcześniej obejrzeć dotychczasowe osiągnięcia danej kwiaciarni i spośród wielu gotowych projektów dekoracji wybrać ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Zamawiając kwiaty w stacjonarnej kwiaciarni nie masz takiej możliwości, możesz jednak na własne oczy zobaczyć kwiaty, z których zostaną wykonane dekoracje. Masz pewność, że będą świeże i trwałe. Z drugiej strony kwiaciarnie internetowe mają zwykle bogatszy wybór kwiatów i ozdób, z których zostaną wykonane ślubne dekoracje.