Kwiaty do ślubu - czyli różne propozycje dekoratorów.

Organizacja wesel zawsze obejmuje dość szerokie pole działania. Trzeba postarać się o zamówienie sali, cateringu, orkiestry, a także wielu innych spraw, między innymi związanych z dekoracjami w postaci kwiatów. Kwiaty do ślubu to nie tylko wiązanki dla druhen i panny młodej, ale i bukiety oraz dekoracje do wynajętej sali. Bukiety ślubne możemy zamawiać właściwie w każdej kwiaciarni, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamówić kwiaty online, tak samo jak to się dzieje gdy dokonujemy zwykłych zakupów internetowych.

Dekoratorzy zajmujący się takimi ozdobami co sezon przygotowują coraz to ciekawsze propozycje dla swoich klientów. Obecnie najmodniejsze są bukiety składające się z kwiatów i jednolitych barwach. Nie koniecznie muszą to być wszystkie odcienie bieli czy beżu. Floryści proponują zatem bukiety w odważnych, choć niekoniecznie jaskrawych barwach, na przykład niebieskim czy różowym. Nowością pojawiającą się na ślubach w ostatnim czasie jest też biżuteria florystyczna, idealna właśnie na jeden wieczór - tyle ile trwa ceremonia ślubna i wesele.

Floryści wykorzystują kwiaty do tworzenia przypinek do włosów, naszyjników, bransoletek i niekiedy również kolczyków. Całość jest oczywiście wykonana w taki sposób, żeby niemożliwe było zniszczenie się tych ozdób. Cały czas trzeba jednakże pamiętać, że rośliny są dość delikatne i nie należy poddawać ich wytrzymałości ciężkim próbom. Ceny podstawowych bukietów zwykle zaczynają się od 100 złotych za bukiet panny młodej i w podziękowaniu dla rodziców oraz od około 50 złotych za bukiety dla druhen.