Kwiatek dla pana młodego i świadka, bukiecik dla druhny i panny młodej.

Chociaż, na co dzień kwiaty są uznawane za domenę kobiet, to jednak podczas uroczystości zaślubin z reguły zarówno panna młoda, jak i pan młody korzystają z tej formy dekoracyjnej. Oczywistym jest, że bukiety ślubne są niesione nie tylko przez przyszłą małżonkę, ale również jej druhny. Nieco rzadziej zauważamy, że pan młody i jego świadek również mają ze sobą kwiatki. W przeciwieństwie do bukiety panny młodej, ich kwiaty są niewielkie i umieszczone w innym miejscu.

Przyjęło się, że kwiatek dla pana młodego i świadka jest przyczepiony gdzieś na garniturze. Może on znaleźć się w butonierce lub w klapie marynarki. Zazwyczaj jego dopasowaniem i lokalizacją zajmują się firmy, których główną usługą jest organizacja ślubów. Mimo tego, młodzi powinni brać czynny udział w wyborze rodzaju kwiatów. Najczęściej wybierane są te same, które składają się na wiązanki ślubne panny młodej i jej druhen. Często wybiera się tylko jeden kwiatuszek, który urozmaica się listkiem.

Żeby nie powodować przepychu w klapie czy butonierce, można włożyć w nią najmniejszy kwiatek z jednym listkiem lub drobną paprotką. Zgodnie z tradycją kultywowaną przez wiele osób, kwiatek u pana młodego i świadka musi znajdować się po lewej stronie marynarki. Należy przy tym zaznaczyć, że tuż po uroczystości panna młoda powinna zmienić strony i przepiąć go na prawo. Dzięki temu, zaznaczy, że od tej chwili, mężczyzna jest jej mężem.

Dzięki kwiatkom, młodzi zyskają pewien element, który będzie wspaniale łączył ich stroje. Właśnie, dlatego najczęściej dla pana młodego i jego świadka wybiera się typ roślin taki sam, jaki znajduje się w bukiecie kobiety. Konkretne rodzaje warto przejrzeć na stronach internetowych proponujących kwiaty online. Bogata oferta pozwoli wybrać kwiaty pasujące do sukni ślubnej i do gustu panny młodej.